System Niemiecki Logicznie

Opanuj niemiecki szybciej i skuteczniej, wykorzystując informacje przetwarzane przez prawą półkulę Twojego mózgu. System Niemiecki Logicznie opiera się na konsekwentnym oznaczaniu poszczególnych zagadnień gramatycznych kilkunastoma kolorami pozwalającymi znacznie ograniczyć zjawisko interferencji językowej...

 

czytaj całość »
Nie ucz się niemieckiego
Nie ucz się niemieckiego
Nie ucz się języka niemieckiego! Nie ucz się słówek ani gramatyki! Nie trać czasu na zapamiętywanie reguł gramatycznych i form nieregularnych. Nie ucz się na pamięć przypadkowych słów i zwrotów, nie próbuj wkuwać list słówek. To wszystko nie ma najmniejszego sensu, a w dodatku...
czytaj całość »
7 popularnych błędów w języku niemieckim
7 popularnych błędów w języku niemieckim

Wielu Polaków uczących się języka niemieckiego popełnia popularny błąd już podczas przedstawiania się. Inni błędnie proszą rozmówcę, aby chwilę zaczekał, albo zupełnie nieświadomie wyrażają zgodę... Poznaj 7 częstych błędów w języku niemieckim.

czytaj całość »
Niemieckie znaki diakrytyczne (ä, ö, ü, ẞ)
20.jpg

W jaki sposób wpisujesz w swoich tekstach niemieckie znaki diakrytyczne (ä, ö, ü, ẞ)?

Kopiujesz je z innych źródeł, stosujesz kody ALT na klawiaturze numerycznej czy używasz niemieckiego układu klawiatury? Zobacz materiały i wybierz sposób najlepszy dla Ciebie.

czytaj całość »
Słownik terminów gramatycznych
18.jpg

Polecenia do ćwiczeń gramatycznych w podręcznikach, materiałach i na stronach internetowych zapisywane są najczęściej w języku niemieckim. Skorzystaj ze słowniczka terminów gramatycznych Niemiecki Logicznie, aby dowiedzieć się, na czym polega Twoje zadanie.

czytaj całość »
Powiedz to po niemiecku
14.jpg

Potrafisz prawidłowo wymawiać po niemiecku słowa "Hotel", "Termin" czy "Produkt"? Okazuje się, że wcale nie jest to takie oczywiste. Zobacz nagranie, posłuchaj i sprawdź się.

czytaj całość »
Synonimy – język niemiecki w biznesie
8.jpg

W oficjalnych tekstach niemieckich nie znajdziesz czasownika "brauchen", lecz "benötigen" ani "sofort", lecz "unverzüglich". Sprawdź inne popularne słowa, które w języku biznesowym wyrażane są w bardziej oficjalny sposób.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl